Lasteabi

Lasteabi

Lasteabi nõuandetelefoni teenus käivitati alates 01.01.2009 üleriigilise tasuta ööpäevaringse lühinumbri 116 111 kaudu. Teenuse eesmärgiks on võimaldada kõigil isikutel operatiivselt teatada abivajavast lapsest, tagada saadud info edastamise vastavate spetsialistideni ning pakkuda lastele ja lastega seotud isikutele esmast sotsiaalset nõustamist ja vajadusel kriisinõustamist. Teenuse osutamise seaduslik alus on Eesti Vabariigi lastekaitse seaduse § 59 esimene punkt, mille kohaselt on iga kodaniku kohustus viivitamatult teatada abiandvatele organitele abivajavast ja hädasolevast lapsest, kui ta mõnest sellisest olukorrast teada saab.

HELISTA NUMBRIL 116111, KÕNEDELE VASTATAKSE 24H!

SKYPE: Lasteabi_116111

(NB! Me ei lisa Teid oma kontaktide hulka, aga saate kirjutada 24h)

ONLINE nõustamine läbi kodulehe (“Küsi nõu”) toimub 24h

Kadunud laste abitelefon

116000 on üleeuroopaline kadunud laste abitelefoni number.  Kadunud laste telefonile on võimalik teada anda kadunud lastest, nõustajad annavad esmased juhised situatsioonis käitumiseks, viivad läbi esmase kriisinõustamise ning pakuvad emotsinaalset tuge. Kadunud laste telefon 116000 töötab 24 tundi, on kõigile helistajatele tasuta ning anonüümne, kuid kõne fikseeritakse. Kadunud laste telefon käivitus Eestis aastal 2011 ning abiliin teeb tihedat koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga.

HELISTA NUMBRIL 116000, KÕNEDELE VASTATAKSE 24H

Helistamisest

Telefonile 116111 saab helistada üle Eesti kõikidelt telefonidelt ja mobiilidelt (Eestis tegutsevate operaatoritega liitunud). Telefonile helistamine on tasuta.

Telefonile vastavad kogemustega  nõustajad, kes on läbinud vastavad koolitused ja valmis kuulama Sind ja andma Sulle nõu, mida saad kohe teha ja mida pikemas perspektiivis. Loodame, et saame Sulle Sinu mures abiks olla. Rumalaid küsimusi meie telefoni jaoks ei ole, kõige rumalam küsimus on küsimata küsimus.

Kõik kõned salvestatakse klienditeeninduse eesmärgil.

Kadunud laste telefon 116000 käivitus käesoleva aasta algusest. Kadunud laste telefonile on võimalik teada anda kadunud lastest, nõustajad annavad esmased juhised situatsioonis käitumiseks ning viivad läbi esmase kriisinõustamise. Kadunud laste telefon teeb tihedat koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga. Telefon 116000 töötab 24 tundi ning on kõigile helistajatele tasuta.

Kes annavad nõu?

Nõustajatel on pikaajalised kogemused töötades laste ja noortega. Oma varasema töö tõttu on nad kokku puutunud väga erinevate laste ja noorukite probleemidega.

Nõustamine on anonüümne, keegi ei küsi Sinu nime!

Ära mõtle selle üle, kas mure on ikka piisavalt suur helistamiseks, väikesest murest võib saada suur!

Kuidas küsida nõu?

Selleks on järgmised võimalused:

1. helistada tasuta numbril 116111 (24h)

2. SKYPE kasutaja: lasteabi_116111 (24h) NB! Me ei lisa kasutajaid oma kontaktide hulka, helistamiseks ei pea olema kontaktiks lisatud. 

3. saata personaalne kiri läbi lasteabi.ee keskkonna (kirjadele vastatakse nelja tööpäeva jooksul)

4. kirjutada otse info@lasteabi.ee . (kirjadele vastatakse viie tööpäeva jooksul)

Kiireim võimalus nõu saamiseks on helistada telefonil 116111 või SKYPE kaudu: lasteabi_116111